Vizitky

Vizitky – výber papiera je dôležitý aspekt

Vizitka je reklamný materiál potrebný pre každého podnikateľa. Je to zvyčajne prvý materiál, s ktorým má zákazník kontakt. Vizitka hrá mimoriadne dôležitú úlohu. Preto ju nemôžeme podceňovať – ​​stojí za zváženie koncepcia dizajnu, formy a materiál použitý na ich produkciu. Výber papiera je nesmierne dôležitý.

Hrúbka papiera

Papier na vizitky zohráva veľmi dôležitú úlohu. Svedčí to o dobrom vkuse a prestíži jej majiteľa. Papier môže byť exkluzívny, krásny alebo dokonca luxusný. Musí mať pomerne vysokú plošnú hmotnosť – minimálne 350 gramov. Vďaka tomu bude vizitka trvalejšia a odolnejšia voči ohybu – zostane estetická dlhšiu dobu. Životný cyklus tohto média je pomerne dlhý, takže je dôležité, aby dokonalý vzhľad trval čo najdlhšie.

Druhy ozdobných papierov

Na tlač vizitiek je možné použiť stovky druhov papiera – jediným limitom je vaša fantázia. Základnými druhmi papiera je lesklá alebo matná krieda. Nemusíme sa však obmedzovať len na tieto materiály. Oplatí sa vybrať si niečo zaujímavejšie – niečo, čo upúta pozornosť zákazníka. Dekoratívny papier môže mať rôzne textúry a farby. Saténové papiere sú v súčasnosti veľmi populárne. Sú mimoriadne príjemné na dotyk a vyznačujú sa jemným leskom. Dodávajú vizitke eleganciu a prestíž. Perlové papiere sú tiež populárne, ktoré sa vo svetle veľmi dobre lesknú. Sú vhodné najmä pre odvetvia, ktoré sú zamerané hlavne na ženy. Najčastejšie zvolenou položkou sú vizitky multiloft – skladajú sa z niekoľkých vrstiev hrubého papiera prilepeného na seba. Veľkolepý efekt pridáva prostredná vrstva, ktorá je v kontrastnej farbe. Takáto vizitka sa skvele aj z bočnej strany.

Textúry ozdobných papierov

Veľkou výhodou dekoratívnych papierov pre tlač vizitiek je ich textúra. Môžu byť neuveriteľne hladké a zamatovo hebké. Môžu byť tiež drsnejšie, vyrobené z papiera pripomínajúceho ručný papier, ​​obľúbeného za starých čias. Je dôležité zvoliť správnu textúru pre celkový štýl vizitky.

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *