Bez kategorii

Interiérové reklamné plagáty a ich podklady

Plagát je jednou z najpopulárnejších foriem reklamy. Možno ich stretnúť takmer všade – v uliciach miest, v obchodných centrách, v MHD, v škole aj v práci. plagáty informujú, učia a propagujú danú spoločnosť alebo produkt. V závislosti od ich expozície sa tlačia na rôzne papiere. Na akých podkladoch je plagát vytlačený a od čoho závisí?

Interiérové reklamné plagáty a ich podklady

Reklamné plagáty – nemožno si ich nevšimnúť. Sú prakticky všade. Kam sa pozriete, narazíte na plagát. Od malých interiérových formátov až po billboardy a mega siete na fasády či lešenia. Miesta, na ktorých sú vystavené, ovplyvňujú podklad, na ktorý sú vytlačené, a typ tlače. Ak chcete, aby bol Váš plagát na stene Vašej kancelárie, kaviarne, obchodu alebo ordinácie ako prvok dekorácie alebo na vzdelávacie účely, alebo ako reklama na veľtrhoch či podujatiach, stačí si ho vytlačiť na obľúbenú kriedu v matnej alebo lesklej farbe. Gramáž takéhoto papiera sa pohybuje od 130 do 350 gramov. Tieto plagáty nie sú obzvlášť náročné, preto je lákavá aj cena.

Vonkajšie plagáty

Inak vyzerá situácia plagátov, ktoré sa nachádzajú vonku. Na reklamy vo vitrínach a na autobusových prístreškoch by sa mal použiť špeciálny podsvetľovací materiál, ktorého viditeľnosť je po zotmení možná vďaka podsvieteniu. Jeho charakteristickým znakom je štruktúra prepúšťajúca svetlo, v dôsledku čoho sa dosiahne požadovaný efekt. Billboardy, ktoré sú priamo vystavené nepriaznivým poveternostným podmienkam, sú vytlačené na vodeodolnom papieri blueback. Modrý izolačný základný náter zabraňuje presvitaniu predchádzajúcich vrstiev, vďaka čomu sú farby živé a šťavnaté. Veľké reklamy na fasádach či lešení sú veľmi náročné. Materiál musí byť nielen odolný voči vlhkosti a poryvom vetra, ale musí byť aj ľahký. Taká je vlastne sieť mesh. Vďaka svojim vlastnostiam môže ľahko visieť na veľkých plochách bez obáv z poškodenia alebo odtrhnutia.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *